Pdf Összefűzése Program

Pdf Összefűzése Program

Külső Szűrő Készítése Házilag, Akváriumi Külső Szűrő.(Diy) Csináld Magad. - Youtube

August 22, 2022, 7:40 pm

Tömszelence ( Ezidáig elképzelésem sem volt róla, hogy mi lehet, a hozzám hasonlóaknak annyit kell róla tudni, hogy villanyszerelési boltban kapható) - 1, 5 m műanyag cső - 1db ásványvizes palack - Szűrőanyag én egy, a Tescoban vásárolt 2 liter űrtartalmú műanyag dobozt alkalmazok( ha jól emlékszem, spagetti tartóként árulják). A doboz oldalán, a lehető leg közelebb a tetejéhez kifúrtam és reszelővel addig tágítottam a lyukat, amíg a tömszelence be nem fért. Az ásványvizes palack tetejét levágtam, a kupakot átfúrtam és a kis lyukakat csináltam a levágott darabon. Az ásványvizes palack tetőn átvezettem a csövet és a doboz aljára helyeztem. Ez fogja biztosítani, hogy a bemenő cső ne tömődjön el. A dobozt ezután feltöltöttem az itthon talált szűrőanyagokkal. Alulra itong tégla darabokat helyeztem, majd következett a jó öreg krumplis zsák, a bútorszivacs és végül némi perlon vatta. A bejövő csövet átvezettem a doboz fedelén, a kimenő csövet pedig a tömszelencén keresztül az akváriumba irányítottam.

  1. Külső Szűrő házilag
  2. CO2 reaktor házilag (külső szűrő nyomóágára köthető) - YouTube

Külső Szűrő házilag

Hordótető felülről A csatlakozó elemek meneteit sima teflonszalaggal tekertem körbe. Kell rá gazdagon, de legalább szigetel. Jött az első teszt, és sajnos szomorúan tapasztaltam, hogy üzem közben nem, de kikapcsolt állapotban bizony ereszt a hordó. A gyári tömítése nálam sem volt tökéletes és ott engedett. Oka, hogy kikapcsolt állapotban az akváriumból jövő nyomás elgé nagy volt ahhoz, hogy eresszen. üzem közben viszont a pumpa még egy kis vákuumot is képez, így nem tud kifolyni a viz. Azt, hogy levegőt szivna a vákuum miatt, nem tapasztaltam. Mindenesetre bármikor jöhet egy áramszünet, s igy a hordó bármikor ereszthet. Ezt nem hagyhattam. Tető le, szigetelés ki. A hézagba nyomtam egy kis szilikont (pl. FBS) majd visszatömködtem a tömitést. Közben rendkíüli kézügyességemben köszönhetően elszakitottam az eredeti tömitést. Mint utóbb kiderült, ez nem probléma. Még egy 5 centis darbot ki is vágtam belőle, hogy pont passzosan beférjen. A szilikonnal óvatosan, mert ha kicsit is sok megy, akkor már nem fog rámenni a tető a hordóra és lehet kezdeni előrről!

Szia! Ott kezdem, hogy ez a szűrő nem az én agyamból pattant ki, tomm ötlete alapján készítettem és úgy döntöttem, megosztom veletek. Annyi az egész, hogy kell egy 200-as PVC cső, egy 32-es PVC cső bele, krumpliszsákok, siporax vagy mondjuk substrat, perlonvatta és egy sima keringető motor. A 200-as cső lehet akkora, hogy a földtől érjen az akvárium tetejéig, tehát akár 1, 5-2 méter hosszú is, akkor 4-5 évig nem kell takarítani. Nekem nincs helyem, hogy földig érjen, ezért az aksi asztalára van állítva és olyan hosszú, amilyen magas az aksi. A lényeg, hogy a 200-as cső teteje az akvárium tetejéig érjen, így elkerülhető, hogy áramszünet esetén elússzon a rendszer. A 200-as cső alsó felére lehet kapni ilyen sapkaszerű zárófedelet, ezt rá kell ragasztani szilikonnal, PVC ragasztóval. A csőbe lehet építeni a szűrőrétegeket. 1. Az alján kell hagyni egy 2-4 centi réteget, ahol csak víz van. 2. Nagylyukú szita, vagy dryvit háló 2-3 rétegben. 3. Krumplis (városban burgonyás:) zsákok, 3-4 db, hogy kb.

5-6 centi legyen finoman belenyomva. 4. 1 réteg dryvit háló. 5. Szűrőanyag. Nekem substrat van, de lehet siporax is, esetleg zeolit, de ha jól tudom a zeolit nem hagy tápanyagot a növényeknek, ennek utána kell járni. A szemcsenagyság minimum 1 centis, hogy ne tömődjön el, max. 3-4 centis, mert ott már egyre kevesebb lesz a hasznos felülete. A szűrőanyag magassága attól függ, mekkora a csöved, minél több, annál jobb. Ha mondjuk 2 méteres csöved van, érdemes úgy, hogy 8-10 centi szűrőanyag után 3-5 centi krumpliszsák, vagy az erős nagylyukú szivacs, hogy a vízáramlatot eloszlassa és utána megint szűrőanyag, a rétegek közé 1-1 karika dryvitháló, hogy egyenletes legyen. 6. A szűrőanyag oszlop magassága az akvárium vízszint alatt kb. 10 centi. Erre dryvitháló, 1-2 centi perlonvatta (pufajkabélés) majd megint 1-2 réteg dryvitháló, hogy ne úszkáljon a vatta. 7. Kész. 8. Ez volt a rétegrend, még ezek előtt a 32-es csőből kell egy akkora darab, hogy ha beleteszed az üres 200-as csőbe, alul elmarad 2-3 centi, ahol a vízréteg van, a 200-as tetejétől meg rövidebb valamivel, kb.

A bemenő csőre lell tenned valahova egy zárható csapot mert első használat elött meg kell szívnod hogy lemennyen a víz. Ha van rajt csap akkor ezt csak 1 szer kell megcsinálnod, mert ha pucolod a szűrőt, utána csak meg kell nyitni és nem kell szivogatni. A powerhead a szűrőanyag fölött legyen (bár ezt az egészet lehet fordítva is). Ezt így lehet hogy bonyolult megérteni meg elmagyarázni se könnyű, ezért csinálok paintal egy ábrát hogy hogyan is fog ez kinézni amit majd itt közzéteszek! Ma vagy holnap. :) persze dunsztosüveg helyett lehet mást is használni de ez a legbiztosabb mert nem kell ragasztani és sehol nem fog ereszteni. :) 2016. 16:24 Hasznos számodra ez a válasz? 3/11 anonim válasza: 2 es vagyok bocs a helyes irási hibákért, mobilrol irok. 16:25 Hasznos számodra ez a válasz? 4/11 anonim válasza: 2 es vagyok, azt akartam irni hogy: *szűrőanyagokat(szivacs és/vagy egyéb) át kell lyukasztani hogy át dudd dugni a bemenő csövet ami a szűrőanyagok alá vezet. 16:30 Hasznos számodra ez a válasz?

A megoldás FBS a tömítés alá nejlonzacskó a hordó szájára(hogy ne ragadjon rá az FBS)egy nap türelem és voálá már tökéletesen zárt és a nyomást is bírja(ha túl sok a ragasztó a tömítés alatt nem lesz jó és az ember kezdheti előröl a műveletet). Itt már ragasztóval a különbség nem látszik mégis óriási. Itt jegyezném meg azt is mivel én merevebb-falu hordót használtam aminek a teteje kemény(PP) műanyag amit se az FBS se a lefolyó cső ragasztó nem ragaszt meg ekkora nyomáshoz biztonságosan egy kétkomponensű epoxigyantát használtam, ami autóhűtők javítására és nagynyomású ívóvízhálózathoz használnak (nem mérgező kötés után!!!! ) viszont reszelhető és fúrható. Mivel én is azt a megoldást választottam, hogy a víz alulra érkezik az ülepítőbe (virágcserép) a szűrt víz felül távozik már csak azt kellet megoldani, hogy a hordóba érkező piszkos víz ne keveredjen a már megszűrt tiszta vízzel. A képen látható ahogy a befolyó ágon egy kis gumi gyűrű orvosolja ezt a problémát. Ahogy a 20 mn. -es cső belecsúszik a 32-es lefolyó csőbe ez akadályozza meg a visszaáramlást és így bármikor szétszedhető a szűrő gond nélkül.

CO2 reaktor házilag (külső szűrő nyomóágára köthető) - YouTube

Figyelt kérdés Sziasztok! Segítséget kérné egy Resum P-1000l/h szűrőm, megoldható- egy külső szűrő építése (40-50 cm magas, 160 mm pvc csőből? Ha igen hogyan? És a szivattyut azt alura, fentre, milyen be, és kivezetéssel? (tömszelencém 16-os van)Köszi a segítséget! 1/11 anonim válasza: 30% facebookon akvarista barkácstippek nevezetű csoportot keresd, ott segítenek megépíteni. sőt tudnak alternatívát is adni ( matten, cseh emelő, szűrő akvárium. ) ha esetleg más típusú szűrő optimálisabb. 2016. máj. 18. 13:36 Hasznos számodra ez a válasz? 2/11 anonim válasza: Szia! Szükséged lesz egy szűrő tartályra, ami lehet egy nagyobb (legalább 5l es) dunsztos üveg. A resun powerheadet rögzíted a dunsztosüveg kupakjához, ami három helyen át van furva (bemenet, kimenet, a szivattyú kábel) a dunsztosüveg aljába teszel távtartót hogy a szűrőszivacs ne essen le a tartály aljára, utána teleteszed szűrőanyaggal. A szűrőanyagokat(szivacs és/vagy egyéb) hogy bemenő csövet áttudd dugni rajt és érjen le a szűrőanyagok alá.

  • Top 9 vacsora, amelyeket alternatív, egészséges tésztával is el tudsz készíteni | Nosalty
  • 2018 debrecen programok videos
  • Akváriumi külső szűrő.(DIY) csináld magad. - YouTube
  • Ccc nyitvatartás dunakeszi 50
  • 3 fázis bekötése Budapesten — 24/7 · Kedvező áron · Garanciával — Qjob.hu
  • Külső szűrő házilag
  • Külső szűrő házilag? (1604304. kérdés)
  • Pepco műanyag doboz teljes film
  • Ablak korea disz e
  • Hvg.hu - foci-vb 2018
  • Külső szűrő készítése házilag fából
  • Becsületes Tolvajok Teljes Film Magyarul Videa

Részletek Kategória: Blog Megjelent: 2013. március 03. Elhatároztam magamban hogy építek egy külső szűrőt leginkább biológiai szűrés megvalósítására. A működésére nem térnék ki hiszen itt az oldalon is vannak leírások. Első ötletem egy 5l-es befőttes üveg volt de az a mérete (magassága) miatt nem fért volna el a polcon. A kezdeti befőttes üveges terv ez lett volna: Az ötletet elvetettem, de előtte már sikerült vásárolnom egy-két dolgot ezért úgy döntöttem nem adom fel, a cél egy másik szűrőtartály előkeresése volt 1-2 nap alatt megfordult a kezemben sok alternatíva a vödörtől kezdve 3l befőttesig minden esetleg használható dolog sajnos nem találtam nekem pont megfelelőt, ekkor jutott eszembe hogy valahol van egy 15l-es akváriumom ami megfelelő lehet a célra, miután elő került elkezdtem ki modellezni mit hogy lenne érdemes össze állítani úgy hogy ne legyen plusz költség ezért azzal dolgoztam ami volt. és megszületett egy terv: Az akváriumot nem szerettem volna terelőlapokkal teleragasztani ezért az ülepítő részt egy általam kitalált megoldással alakítottam ki: kis befőttes üvegbe megy a befolyó cső ezáltal a mulm külön a kis saját tartályában le tud ülepedni és a kerámiámat is fel tudtam használni.